Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych.

I tak długo, jak jesteśmy aktywni i społeczni, i naprawdę zarabiamy, w końcu będzie to nastąpić naturalnie.

Jade Wu: Bardzo lubię tutaj kilka naprawdę ważnych punktów. Jeden-polegający na skupieniu się na sodzie i chodzenia do łóżka w tym samym czasie, mówisz, że powinniśmy wstać w tym samym czasie. I podoba mi się to, ponieważ wstawanie w tym samym czasie może być trudne, ale przynajmniej to możemy kontrolować.

Dr. Załoga: Tak, dokładnie. I myślę, że jest to naprawdę ważna kwestia do rozważenia, gdy mówimy o tym, jak sen mógł poprawić podczas pandemii. Kiedy myślisz o wszystkich wymaganiach, które mieliśmy przed zamknięciem, prawda? Chodzi o to, że musieliśmy iść, idź, idź. Musieliśmy wysadzić dzieci w szkole. Potem musieliśmy jechać do pracy. A potem musieliśmy poczekać w ruchu. I był tylko ten dodatkowy czas do bani. A teraz wielu z nas niekoniecznie musi już z tym poradzić, ponieważ być może mamy szansę pracować z domu. I tak z tego powodu niektórzy ludzie są w stanie spać trochę dodatkowego.

, więc na wiele sposobów, szczególnie gdy widzimy snu dzieci, a także widzimy, że dorośli śpią, widzimy, że są w stanie ogólnie spać więcej godzin. Teraz, jeśli ścigamy tak wcześnie snu, możemy stracić fakt, że możemy faktycznie spać. A więc jeśli pójdziemy trochę później, a kiedy nasze ciała naturalnie mówią nam, że nadszedł czas, aby iść Spać, możemy okazać się, że w rzeczywistości jesteśmy w stanie uzyskać bardziej spokojny sen.

Jade Wu: Tak. To takie prawdziwe. Właściwie mam brata, który jest nastolatkiem, a on był w stanie spać więcej rano i wszyscy w rodzinie są szczęśliwsi. Mam na myśli, że w tej pandemii jest ich bardzo niewiele, ale może to być jedna srebrna podszewka dla osób, które są w stanie skorzystać. Więc mówisz: idź z rytmem swojego ciała, dowiedz się, czy możesz być trochę bardziej późnym sypią. A jeśli możesz to zrobić z pracą, idź ze swoim ciałem, pracuj z nim, zamiast przeciwko niemu, sprawdź, czy możesz spać trochę więcej i być konsekwentnym na porannym końcu.

Dr . Załoga: Och, zdecydowanie. A może wstajesz w tym samym czasie, ale bardziej proaktywnie wykorzystujesz swoje poranki, aby angażować się w sensowne działania. I może to również obejmować-zrób sobie zdrowy, dobrze zrównoważony posiłek, takie rzeczy, jak pomyśleć o tym, jak chcesz wykorzystać swój poranek i jak to może skonfigurować potencjalnie przez resztę dnia.

Jade Wu: Myślę, że czasami dla ludzi, którzy mają bezsenność, pomysły są odwracane, prawda? To tak, jak mogę zmusić więcej snu i hakowania i zarządzać więcej snu, aby poczuć się lepiej i żyć? Ale tak naprawdę mówisz, że powinniśmy po prostu żyć w pełni, a snu nastąpi.

Sen jest jak kot na wiele sposobów. Chce zostać w spokoju. Nie chce, żebyś go ścigał. Znajdzie cię, jeśli chce jedzenia lub jeśli chce być zwierzakiem.

Dr. Załoga: Racja. I może być naprawdę trudne, aby zapoznać się z nią ślepą wiarę, że sen się zapełni. Sen jest jak kot na wiele sposobów, prawda? Chce zostać w spokoju. Nie chce, żebyś go ścigał. Przyjdzie cię, jeśli chce jedzenia lub chce być zwierzakiem. Śpij, ten naturalny proces, że jeśli ścigamy, często staje się nieuchwytny i ucieka.

jade Wu: Myślę, że analogia kota jest moją nową ulubioną metaforą snu.

Dr. Załoga: I myślę, że kolejną ważną rzeczą do myślenia jest to, że jeśli zamierzamy pozwolić na sen, oczywiście musi się to zdarzyć w odpowiednich okolicznościach. Musimy poświęcić czas na radzenie sobie ze stresem i naprawdę, wiesz, wyciągnąć to z naszego systemu. Ponieważ jeśli czekamy, jeśli czujemy się wiecznie zestresowani i czekamy na sen, może się to nie zdarzyć tak łatwo.

jade Wu: Tak, masz rację. Stres polega na tym, że nadrzędny guzik, jak powiedziałeś wcześniej, gdzie nawet jeśli chcesz spać, a twoje ciało czuje się zmęczone i senne, zbyt duży stres może to zastąpić. Więc jakie są twoje ulubione wskazówki dotyczące radzenia sobie z stresem na co dzień?

Dr. Załoga: Cóż, numer jeden ma znaleźć czas w ciągu dnia, aby wyciągnąć to wszystko z twojego systemu, po prostu spojrzenie na stres w twarz. Usiądź, idź do miejsca, które nie jest miejscem, w którym lubisz lub relaksuje się, ale znajdź miejsce pracy-może być w twoim biurze, a może to tylko stół do jadalni, i usiądź i może mieć notatnik lub ty Może nagrać pocztę głosową dla siebie i poświęcić trochę czasu na przeglądanie wszystkich zmartwień. Wszystkie rzeczy, które musisz zrobić jutro, na które planujesz i poświęcić trochę czasu na priorytetowe rozliczenie tego, co chcesz się zwrócić, ponieważ teraz są wiele różnych powodów, dla których czujemy się zestresowani.

i jeśli będziemy nadal Albo pozwól im po prostu przyjść i znaleźć nas, gdy się wyskakują, albo po prostu staramy się spędzić czas na ich ignorowaniu, prawdopodobnie nigdy nie odejdziemy. I wiele rzeczy, na które podkreślaliśmy to, co niekoniecznie możemy rozwiązać. Tak więc są takie rzeczy: „Jak moja rodzina będzie w przyszłym roku?” Tego rodzaju rzeczy są w przyszłości, których niekoniecznie nie możemy rozwiązać, zwłaszcza nie tuż przed snem lub po tym, jak kładę się spać. Spędzając więc trochę czasu w ciągu dnia, zwracając się do tego, pisanie lub planowanie przez rzeczy, które powodują stres i yourpillstore.com wiedząc, kiedy go odciąć-20, 30 minut. To, co lubię robić, to upewnić się, że otrzymujemy aktywność fizyczną. Ponieważ wiemy, że pod koniec dnia sen jest konsekwencją aktywności. A jeśli tylko, o którą się martwimy, jest dobrze spać w nocy, upewnij się, że wyciągasz ten pot. I czy to jest po prostu aktywne, chodząc na spacer… Często pasuje do Sunshine, prawda? Jeśli nie jest słonecznie, przynajmniej spływanie soków… więc idę na spacer, jazdę rowerową, wszystko, co jest trochę, które cię postawiło i poruszają się, zwłaszcza, że ​​spędzamy tyle czasu w pomieszczeniu. I myślę, że są to dwie krytyczne wskazówki, które miałbym, jeśli chodzi o radzenie sobie ze stresem.

jade Wu: to również dwa z moich ulubionych. Jeśli chodzi o dobre samopoczucie psychiczne, fizyczne samopoczucie, tak naprawdę nie ma nic, co pogorszyło się przez ćwiczenia, ale prawie wszystko staje się lepsze w przypadku ćwiczeń. A inna rzecz, którą opisałeś, czy nazywasz to oknem zmartwień? A może masz dla niego inną nazwę?

Dr. Załoga: Nazywam to zaplanowanym czasem zmartwień lub planowania. To nie tylko zmartwienie. To tak naprawdę: „Muszę tylko poświęcić trochę czasu na planowanie jutro, ponieważ jeśli nie zacznę o tym myśleć i planować z wyprzedzeniem, reaguję na to, co się dzieje”. I wiele sposobów, w których nasz sen zaczyna się wymykać. Problemy zaczynają się rozwijać, gdy po prostu ciągle reagujemy, a nagle spanie dryfuje coraz dalej od nas, ponieważ tak naprawdę nie zwracaliśmy uwagi.

jade Wu: Zdecydowanie mam pacjentów z bezsennością którzy mówią, że idą, idź, idź przez cały dzień. Po prostu próbują wcisnąć zajęcia i próbować załatwić sprawę. A potem przed snem w końcu położyli się, biorą głęboki oddech, a potem zaczną planować jutro. I myślę, że masz rację. Myśli, które nie zwracamy się w ciągu dnia, są trochę jak małe dzieci. Próbują zwrócić naszą uwagę. Szarpią nasz rękaw, mówiąc: „Hej, zwróć na mnie uwagę. Potrzebuję uwagi ”. Ale jeśli ciągle ich odepchniemy do snu, kiedy nagle po raz pierwszy w ciągu dnia nie masz nic innego, co cię rozprasza… jesteś w łóżku, w ciemności. Teraz zmartwienia, planowanie lub cokolwiek, co myśli, aby się bawić. I naprawdę teraz przejmują kontrolę, ponieważ były stłumione przez cały dzień.

Dr. Załoga: Kolejną ważną rzeczą, którą należy podkreślić, jest światło słoneczne, ponieważ światło słoneczne jest tak krytyczne w ustanowieniu spójnych wzorów do snu, co nazywamy rytmami okołodobowymi. Są to takie rzeczy, jak trawienie, aktywność fizyczna, aktywność społeczna… i słońce to naprawdę trudny przycisk resetowania. Dlatego niezwykle ważne jest, aby snu upewnić się, że nasze ciało wie, kiedy jest w ciągu dnia i kiedy jest noc, aby sen mógł się zdarzyć, gdy jest noc. Słońce w ciągu dnia jest tak łatwym resetowaniem.

jade Wu: I to jest bezpłatne! Więc omówiliśmy tutaj dużo dobrego gruntu. Jakieś ostatnie rozstanie słów mądrości, a nawet po prostu błysk nadziei dla ludzi, którzy zmagają się ze snem podczas pandemii?

Dr. Załoga: Zdecydowanie uważam, że problemy ze snem są prawdopodobnie bardziej obecne niż dla niektórych ludzi w niedawnej przeszłości, ponieważ jest to jedno z najbardziej stresujących globalnych doświadczeń, jakie mieliśmy od ponad stu lat. Nie ma mapy drogowej, jak sobie z tym poradzić, a jeśli są tam ludzie-listy, którzy mają problemy ze swoim snem i trwają to od jakiegoś czasu, a niektóre z tych podstawowych rzeczy, o których rozmawialiśmy, nie są Praca… są specjaliści takimi jak ja i dr Wu, z którymi można się skontaktować. Zdecydowanie zachęcałbym ludzi do zapytania, kto w swojej sferze opieki zdrowotnej ma kontakt, aby sprawdzić, czy mogą spotkać się ze specjalistą od snu, aby porozmawiać o tym więcej.

jade Wu: To naprawdę dobra uwaga kwestia . A tak przy okazji, strona internetowa naszego społeczeństwa ma katalog ludzi takich jak ty i ja, którzy specjalizują się w behawioralnej medycynie snu. I możesz to znaleźć na stronie www.behavioralsleep.org. Mamy wiele zasobów.

i tak, powiem wielkie podziękowania, Dr. Crew. Naprawdę doceniam twój czas i mam nadzieję, że uda nam się przekazać te informacje większej liczbie osób. Mam nadzieję, że każdy może zacząć lepiej spać, ponieważ to taka piękna i cudowna rzecz.

Dr. Załoga: Tak. Sen jest trochę ważny, ale pod koniec dnia stanie się w końcu.

jade Wu: tak. Są to słowa pewności, które myślę, że wiele, wiele osób musi usłyszeć.

Cytaty + Źródła Crew, E. C., Baron, K. G., Grandner, M. A., Ievers-Landis, C. E., McCrae, C. S., Nadorff, M. R. ,. .. & amp; Hansen, K .. The Society of Behavioural Sleep Medicine (SBSM) Covid-19 grupa zadaniowa: Cele i podsumowanie zalecenia dotyczące zarządzania snem podczas pandemii. . Behawioralna medycyna snu. 2020. Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

jade Wu, dr Savvy Psycholog

Dr. Jade Wu była gospodarzem podcastu Davvy Psychologist w latach 2019–2021. Jest licencjonowanym psychologiem klinicznym. Otrzymała tytuł doktora z Boston University i ukończył rezydencję kliniczną i stypendium w Duke University School of Medicine.

Śledź Facebook LinkedIn Pinterest Zasubskrybuj Savvy Psychologa Podcast Spotify Google Stitcher

W tym tygodniu Savvy Psycholog ujawnia 9 oznak nieuporządkowanego jedzenia, aby upłynęły jako „normalne”-plus 4 wskazówki, jak poprawić swój związek Z jedzeniem i ciałem.

autorstwa Ellen Hendriksen, doktoranckiego psychologa 5 września 2014 r . Jeśli chcesz słuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Nieuporządkowane jedzenie-mniej poważne, ale znacznie bardziej powszechne wersję zaburzenia odżywiania-jest niezdrowy, obsesyjny związek z jedzeniem. Nieuporządkowane jedzenie jest tak powszechne, że jest to prawdopodobnie, i niestety „normalne”.

, podczas gdy 10% Amerykanów doświadczy pełnego zaburzenia odżywiania w pewnym momencie swojego życia, krajowej ankiety w 2009 r. Wynoszącym ponad 4000 Kobiety w wieku 25-45 lat stwierdziły, że 65%-to prawda, prawie dwie trzecie-nieuporządkowane z nieuporządkowanym jedzeniem. Mężczyźni też nie są odporni, zwłaszcza gdy nierealistyczne standardy ciała męskiego stają się bardziej zakorzenione w mediach i naszej kulturze ..

Jaka jest różnica między zaburzeniem odżywiania a nieuporządkowanym jedzeniem?

Kup teraz

Jako stowarzyszony przez Amazon i stowarzyszenie Bookshop.org, QDT zarabia na zakupach kwalifikujących się.

W skrócie nieuporządkowane jedzenie jest niezdrowym, obsesyjnym relacją z jedzeniem i wagą. Nieuporządkowane jedzenie jest, nie zamierzone kalambury, „litową” wersję zaburzenia odżywiania. Niektóre z tych samych zachowań występują jak w zaburzeniach odżywiania, ale w mniejszym stopniu.

i chociaż nieuporządkowane jedzenie nie jest zaburzeniem diagnozowalnym, naraża jedno ryzyko pełnoprawnego zaburzenia odżywiania-jak to było zachowania bramkowe.

Plus, nieuporządkowane jedzenie często pasuje do depresji i lęku-naprawdę trudno jest nienawidzić twojego ciała, odmówić sobie jedzenia i nie jest niespokojne, bezwartościowe lub mniej niż niż niż niż niż niż niż niż niż niż niż niż my. W tym tygodniu oto 9 oznak nieuporządkowanego jedzenia. Znowu wszystko jest w spektrum. Ale jeśli zdecydujesz, że związek z jedzeniem może skorzystać z dostrojenia, zapewniaj, że jesteś w dobrym towarzystwie-i słuchaj, aby uzyskać 4 wskazówki, co dalej.

nieuporządkowany znak żywieniowy # 1: Czarno -białe myślenie o jedzeniu

myślisz o jedzeniu jako o wszystkich „dobrych” lub „złych” i odpowiednio wycinasz całe grupy żywności, takie jak węglowodany lub tłuszcz, ponieważ martwisz się Sprawi, że będziesz gruby. Lub możesz pominąć posiłek, jak śniadanie, aby zapisać kalorie. Na koniec jesz tylko potrawy, które sprawdziłeś lub znasz zawartość kaloryczną.

nieuporządkowany znak jedzenia #2: Perma-Diet

Zasadniczo jesteś na stałej diecie, A przynajmniej dieta częściej niż nie. W rezultacie twoja waga jo-jo odpowiednio, a w wyniku całej deprywacji czasami tracisz i upijasz się.

Z pewnością nie jesteś sam: krajowe badanie ponad 70 000 osób, uznało to 38% kobiet i 24% mężczyzn próbowało obecnie schudnąć. I zaczyna się wcześnie, nie tylko po pracy biurka i kilku dzieci: 53% licealnych dziewcząt i 43% chłopców z liceum albo próbowało schudnąć, albo przybierać na wadze.

Strony

123Next ›Ostatnia» Cała treść tutaj jest wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ellen Hendriksen, PhD

Dr. Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being: Ciche Twój wewnętrzny krytyk i wzbudzanie niepokoju społecznego, została opublikowana w marcu 2018 r.

Subskrybuj Disvy Psychologa Podcast Spotify Google Stitcher

Ustanowienie granic w związku brzmią potężnie, jak gdyby był grozby, jakby był potężny, jakby był potężny Obejmuje to strażników z drutu kolczastego lub pałacu, ale w rzeczywistości granice są pełne szacunku i zdrowe. Nie trzeba podchodzić do znaku „trzymaj się” – to tylko kwestia wiedzy, gdzie się skończysz, a inna osoba zaczyna się.